Τρέχουσα ώρα

Λειτουργικό Σύστημα
Unknown Unknown

Επισκεψιμότητα

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterΣήμερα1
mod_vvisit_counterΧθές4
mod_vvisit_counterΑυτή την εβδομάδα45
mod_vvisit_counterΑυτό το μήνα312
mod_vvisit_counterΣυνολικά8289

Skyp Old2

Σας Καλωσορίζουμε στην επίσημη ιστοσελίδα

του 2ου Ε.Κ. Πειραιά.United-Kingdom-icon

LOGO EK 2

Το σχολείο μας επιλέχθηκε για τέταρτο συνεχόμενο σχολικό έτος για την υλοποίηση πρόγραμματος Erasmus +, γεγονός που μας γεμίζει χαρά και περηφάνια.

Για το έτος 2017-2018 εγκρίθηκε ένα πρόγραμμα στον Τομέα Μαθησιακής Κινητικότητας (Τομέα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης). Το πρόγραμμα περιλαμβάνει 3 ροές διαφορετικών Τομέων σε 2 χώρες.

Το σχολείο μας μετέχει επίσης σε δύο προγράμματα συμπράξεων.

- Στον Τομέα Εκπαίδευσης με θέμα την ασφάλεια στο Διαδίκτυο (Cyber-Sensibility)

- Στον Τομέα της ΕΕΚ με θέμα "Teaching and learning microcontrollers via PicBasicPro (PBP) language in VET"

Τρεις εκπαιδευτικοί του σχολείου μας μετείχαν στην αρχική συνάντηση του προγράμματος Cyber-Sensibility στην Ανδριανούπολη

Επίσης το πρόγραμμα "Teaching and learning microcontrollers via PicBasicPro (PBP) language in VET" βρίσκεται σε εξέλιξη.

Έξι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συμμετείχαν σε μετακινήσεις στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+ κατά το προηγούμενο σχολικό έτος.

Για τη μετακίνηση στην Πορτογαλια μπορείτε να ενημερωθείτε στο σχετικό άρθρο.

Για τη μετακίνηση στο Βέλγιο μπορείτε να ενημερωθείτε στο σχετικό άρθρο.

Τα προγράμματα υλοποιούνται με τη βοήθεια του εθνικού φορέα ΙΚΥ

erasmuslogo

free pokerfree poker